icon
user
M... G...
Havalar çok sıcak. Güneşte fazla kalmamaya dikkat edin. Bol.sıvı tüketin. Açık renk kıyafetler giyin. Güneş gözlüğü kullanın.

user
H...Ç...
@ishakdas Bazı büyük firmalar önceleri terletmeyen deodorant üretmeye çalışırken şimdilerde ter kokusunu, lekesini gideren deodorant çıkarma derdinde. Terleme olmazsa hararetlenmiş kuşlar gibi kollarımız açık gezerdik ve hastalıklar çoğalırdı. Ayrıca bol kıyafetler giyilmesinde fayda var

user
H...Ç...
@ishakdas sindirim sistemimize öyle gıdalar veriyoruz ki bağışıklık sistemimiz ne yapacağını, hangisine savaş açacağını şaşırıyor. Öncelikle cips, kola, bisküvi vs. hazır gıdalardan uzak durulmalı, faydaları yok, zararları çok. Karışık yemekten kaçınılmalı. Terlemek iyidir, doğaldır. Terlemeyi azaltır diyebiliriz. Ama terleme ve idrarla toksinlerin vücuttan dışarı atıldığı unutulmamalıdır.

user
M... G...
Az terlemek iyi birşey değil.

user
İ...a...
Merhaba @zahidi , Bu şekilde sindirim sisteminin daha az çalışmasını sağlarsak sıcak havalarda daha az terlemeye vesile olur mu ?

user
H...Ç...
Soğuk nemli mizaçlı gıdalar tüketilmeli, akşam yemeğinde hafif gıdalar alınmalı ve yatsı namazından sonra bir şey yenmemeli

user
S...K...
Tavsiye için teşekürler Mustafa hocam ☺️

No Comment

MateHand

Would you like to try our mobile application?