icon
user
K...S...
Adım erdem,herkese selamlar. Benim ellerim sağ ve sol bilkelerimden parmak uçlarına kadar ısınmazlar, buz gibidirler. Dijital termometre ile olctugumde omuz civarında 36.2, kolumda 34,ellerimde ise 8 derece yazmıştı. Yazında kışında buz gibidir.sicak suyun altında iken ısınıyor, sonrasında ise 5_10 dk sonra yine soğuyor.calismakda bile zorlanıyor.Askerde iken "raynaud" da sendromu dediler ama tedevisi de yok dediler.bir fikri olan yazsın.

user
R... D...
Merhaba Erdem bey Raynaud hastalığı el ve ayaklardaki küçük atardamarlarının aniden kasılıp daralması sonucu ortaya çıkan bir hastalıktır. Hastalıkların altında yatan psikolojik nedenlere bakacak olursak .Kanın içinde dolaşması gereken duygular durgundur. Bu hastalıktan etkilenen uzular terk edildiklerini hisseder ve bir his kaybı yaşarlar bu noktada kendime şu soruları sormalıyım hayatımda reddettiğim bir durum var mı? Kendimi ifade etmekten ve bana ait olan yere sahip çıkmaktan korkuyor muyum? Yakınlarda bir aşk ilişkisine sonlandırdın mı ?cevap evet sen hala ilişkiye tutunmaya devam mı ediyorum? Birinin ya da genel olarak hayatın beni terk ettiğini hissediyorum bu hisse kanını donduran ve yaşını tutmayı reddettiğim bir ölüm de sebep olabilir. Neden insanlardan uzaklaşma ihtiyacı duyuyorum? Beni bazı şeyleri yapmaya zorladıklarını düşündüğüm ve bu durumdan kaçmak istediğim için mi? Gibi sorulması gereken birkaç soruya cvp verdeikten sonra bununla ilğili çalışma yapılması gerekir.

user
H...Ç...
Sıcak havada bile ellerinizi sıcak tutacak ve kan dolaşımını hızlandıracak bir eldiven tercih edebilirsiniz.

user
H...Ö...
Merhabalar , benim de belki siz kadar olmasa da benzer problemim var , kardeşimde de aşırı soğuk terleme oluyor ellerinde. Anemim ve haşimoto tiroidim var açıkçası hep bu ikisine bağladım ayrıca bir doktora gitmedim şuana kadar.

No Comment

MateHand

Would you like to try our mobile application?