icon
user
M... D...
20’lik diş ile ilgili sorularınızı bekliyorum 😊
user
h...Ö...
Dişlerim çıkmıyor sadece başı çıkmış ve arada bir şişip ağrıyor
user
s...Ö...
Benimde ağrıyor dolgu var 20lik dişimde çürümüş ağrıyor randavu talebinde bulundum kabul edilirse öektircem
user
M... D...
Gözle görünüyor olması yada olmaması tek başına çekim nedeni olmaz. Dişin pozisyonu , aksı , sürme yönü ve ağızda çiğneme fonksiyonuna yardımcı olup olmayacağı çekim kararını etkiler .
user
C...Ç...
Merhaba.. Sağ 20lik dişimi çektirmiştim. Solda ki beni rahatsız etmiyordu. Fakat gebeliğimin başından beri maalesef rahatsız etmeye başladı. 20lik ile önündeki dişimin arasında diş eti şişmesi yaşıyorum devamlı ve olumsuz etkiliyor. Nasıl bir yol izlenebilir. Teşekkür ederim.
user
G...G...
20’lik dişim bir çıkıyor bir yok oluyordu. Şimdi gözle görülür şekilde çıktı. Orda duruyor:) diğer dişlerime nazaran daha küçük ebatıyla. Gözle bakıldığında bir şekil bozukluğuna sebebiyet verdiğini düşünmüyorum. Çekilmesi gerekir mi?
user
M... D...
Perikronitis tedavisi için muhakkak hekiminize başvurunuz . Bazı durumlarda ek tedavi almanız gerekebilir . Genelde bu durumun tedavisi dişin çekimidir ama önceliklerle akut durumun geçmesi beklenir . Genellikle yirmiyaş dişler ulaşılması zor bölgelerde ağıza sürer ve yanlış aç
user
M... D...
Öncelikle her gömülü dişin çekilmesi gerekmiyor . Gömülü dişlerin sıkışıklık yaptığına dair görüş birliği de yok . Ancak ortodontistler bazı diş hareketlerini engellediğine inandıkları İçin çekimlerini haklı olarak uygun görürler . Eğer tam gömülü ,ağız ortamına hiçbir şekil
user
A...K...
Benim ön dişler sıkışıp arkaya doğru yatmaya başladı. Bu duracak mı yoksa tedavi olmalı mıyım?
user
D...L...
Her gömülü diş çekilmeli midir?

No Comment

MateHand

Would you like to try our mobile application?