icon
user
N...Y...
#hastalikarkadasim Geçen sene Aralık ayının ilk haftası gibi teşhis kondu.Sol memede bir kitle elime gelmisti sekilsizliğinden ve sabit durmasından teşhisi koymuştum aslında bu sebeple duyduğumda hiç şaşırmadım.Takii kemoterapiyi duyana kadar ônce kemoterapi ameliyat ve akabinde radyoterapi gôrdüm.Hemen hemen her kadın gibi ilk sorduğum saçlarım dökülecekmi oldu🥴.Radyoterapim 5 Kasımda bitti kemoterapiyle başlayan el ayak uyusukluğum halen geçmedi maalesef. Ve kendimi yaşlanmış hissediyorum cildimin rengi ve kalitesi değisti bunlar düzelir umarım zamanla Şimdi yürüyüs ve spor yapıyorum.El ve ayaklarda Uyusukluk yaşayan arkadaşlar varmı?

user
P...Ş...
Arkadaslar ayak uyusuklugum azaldi. Bunun için hicbirsey yapmadim. Sadece bol ayakkabı giydim. Insallah tamamen gecer hepimizin.

user
n...s...
Bendede bu uyuşukluk vardı Doktorum eğer devam ederse bu çok önemli bir durum ilaçlarında doz ayarlaması yapmalıyız demişti kısa sürdü benim uyuşukluk sonrasında geçti

user
N...Y...
Bu uyuşukluğun geçmesi için ne yapmak gerek bilemiyorum.

user
P...Ş...
4 kür kemoterapi aldim. Neredeyse hiç yan etki yasamadim. Tabiki bazi ufak şeyler oldu saclarim döküldü. Unutkanlik gibi bir kaç şey daha. Ve son kemoterapi sonrasi ayak parmaklarim uyuşuklugu 1 aydır geçmedi. Bir çözüm bulur bulmaz buraya yazicam arkadaşlar:)

user
Ş...A...
Benim babamda akciger ca hastasi oldugun icin.kemoterapinin etkisinden dolayisiyla uyusuklu bu tarz ataklarin ilac dolayi olmasi normal.onemli olan.enfeksiyon kapmayacak sekilde surekli yuruyus egzersiz yapilmasini doktorlar soylemisti.cok gecmis olsun.ALLAH acil ŞİFALAR versin

user
H...G...
bendede 6 ay oldu kemo biteli ayaklarda uyuşukluk hala var 😔

No Comment

MateHand

Would you like to try our mobile application?